Solaris- Środa Wielkopolska
ROMER Case Study Solaris- Środa Wielkopolska

Ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm gwarantem najwyższej jakości nowoczesnych tramwajów

Ambasador polskiego przemysłu i jego niezaprzeczalny symbol, pionier w swojej branży, obecnie rozpoznawany przez miliony Polaków podróżujących komunikacją miejską - to Solaris - producent nowoczesnych autobusów i trolejbusów, który niedawno zainwestował także w produkcję tramwajów. Autobusy marki Solaris znane są nie tylko Polakom, ale także mieszkańcom 24 krajów Europy oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znak charakterystyczny Solarisa - zielony jamnik reprezentuje najważniejsze cechy jego produktów: długość, niskopodłogowość oraz ekologiczny charakter. Gwarantem najwyższej jakości elementów składowych tramwajów Solaris jest ramię pomiarowe od Hexagon Metrology - ROMER Absolute Arm.

Solaris jest zdecydowanym pionierem w swojej branży – w 1994 roku wprowadził na polski rynek pierwszy niskopodłogowy autobus, a w 2006 roku zademonstrował pierwszy w Europie seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym. Znakiem wyróżniającym Solarisa na tle konkurencji jest obniżona przednia, prawa szyba, która zapewnia doskonałą widoczność dla kierowcy.

 

Dwukrotne skrócenie czasu pomiaru
Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, Solaris zdecydował się na wybór rozwiązania do kontroli jakości od Hexagon Metrology. Natomiast rok temu podążając za duchem czasu, w odpowiedzi na bardzo wysokie normy w kolejnictwie zakupił ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm. 4.5 metrowy system pomiarowy okazał się idealnym rozwiązaniem do pomiarów wielkogabarytowych detali. Dzięki niemu czas pomiarów skrócił się dwukrotnie. Obecnie z tygodnia na tydzień z zakładu w Poznaniu wypuszczany jest jeden nowy tramwaj. Bez rozwiązania od Hexagon Metrology nie byłoby to możliwe. Marcin Wojciechowski, kierownik kontroli jakości potwierdza, że „bez ramienia szereg pomiarów byłby niewykonalny, a reszta bardzo utrudniona.”

 

Szybkość i komfort pomiaru pudeł tramwajowych
Ramię ROMER Absolute Arm pracuje w zakładzie – „spawalni” w Środzie Wielkopolskiej każdego dnia przemieszczając się nawet kilka razy dzienne pomiędzy halą produkcyjną, a pomieszczeniem biurowym operatorów. Wykorzystywane jest do pomiarów dwóch obszarów pudeł tramwajowych...

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

» Kontakt z nami

» Formularz

» E-mail

Kraków:
Tel/Fax +48 12 647 08 27

Warszawa:
Tel  +48 22 500 28 61/62/63
Fax +48 22 500 28 64Drukuj Drukuj