Skanery laserowe
Laser Scanners
Skanery laserowe odgrywają kluczową rolę w ocenie dokładności. Cyfrowe odwozorowanie kształtów oraz powierzchni 3D za pomocą skanerów laserowych to precyzyjny i łatwy proces. Przemysł wykorzystuje skanery laserowe głównie do kontroli dokładności kształtów i powierzchni, ale także do inżynierii odwrotnej, zadań pasowania elementów oraz prac montażowych.

Skanery 3D mogą zostać szybko i łatwo zamontowane, w podobny sposób jak głowica do ramienia pomiarowego lub mogą pracować z najwyższą dokładnością, jako element systemu trackera laserowego lub współrzędnościowej maszyny pomiarowej. Oprogramowanie generuje dane 3D w czasie rzeczywistym z chmur punktów pozyskanych przez skaner i natychmiast rozpoznaje odstępstwa od projektu CAD.

Skanery bezkontaktowe pozyskują miliony punktów w ciągu kilku sekund. Otrzymana chmura punktów może zostać wykorzystana do wygenerowania modelu CAD, który umożliwi odtworzenie, przeprojektowanie, kontrolę lub zarchiwizowanie części.
Leica T-Scan 5


Leica Absolute Tracker wprowadza skanowanie na nowy poziom doskonałości w przestrzeni pomiarowej do 60m (ø) w jednym przebiegu. Skaner Leica T-Scan 5 jest ponad 15 razy szybsz w porównaniu z poprzednim modelem urządzenia i umożliwia zachowanie niemal dwukrotnie większej odległości od przedmiotu mierzonego, dzięki czemu rejestracja danych, szczególnie w obszarach trudno dostępnych, jest bardziej efektywna.

Leica T-Scan 5 - bardzo szybki skaner ręczny


» więcej

Leica Absolute Scanner LAS-20-8


Zapewniając pełną funkcjonalność systemu skanowania laserowego na halach produkcyjnych, przystępny cenowo i łatwy w użyciu skaner Leica Absolute Scanner LAS-20-8 stanowi idealne urządzenie pomiarowe do digitalizacji 3D.

Zbierając dokładne dane chmury punktów w przestrzeni pomiarowej do 60 metrów laser LAS-20-8 łączy możliwości przeprowadzenia pomiarów z zachowaniem sześciu stopni swobody (6DoF) współrzędnościowej maszyny pomiarowej Leica Absolute Tracker AT960 z możliwościami lekkiego i ergonomicznego ręcznego skanera laserowego, tworząc kompletne i przyjazne dla użytkownika przenośne rozwiązanie do skanowania 3D.» więcej

Skaner laserowy HP-L-8.9


Skaner laserowy 3D HP-L-8.9 jest kompatybilny z 6-osiowymi modelami przenośnych,współrzędnościowych maszyn pomiarowych i w zaledwie kilka minut bez trudu może zostać do nich zamocowany, jeszcze bardziej zwiększając szybkość pomiarową i tak już bardzo wszechstronnego ramienia pomiarowego ROMER Absolute Arm.

Przystępny cenowo i łatwy w użyciu skaner laserowy HP-L-8.9 to idealne urządzenie dla klientów, którzy pragną dodać pomiar chmury punktów do swojego arsenału środków metrologicznych.» więcej

HP-L-20.8


Skaner laserowy HP-L-20.8 to kompletne rozwiązanie do szybkiego pozyskiwania chmury punktów dla ramienia pomiarowego ROMER Absolute Arm. Z regulowaną długością linii i zwiększoną szybkością rejestracji danych ten nowoczesny skaner laserowy bardzo szybko pozyskuje dokładne chmury punktów 3D, nawet w przypadku najbardziej wymagających powierzchni. Przenośny i łatwy w obsłudze skaner HP-L-20.8 to wszechstronne urządzenie do wielu zadań metrologicznych, w tym do kontroli wymiarów oraz odchyłek powierzchni części z wykorzystaniem modelu CAD oraz inżynierii wstecznej (odwrotnej).


» więcej

Ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm ze zintegrowanym skanerem


Przenośne ramię pomiarowe z certyfikowanym i zintegrowanym skanerem laserowym RS4 zaprojektowanym do pozyskiwania szybciej niż kiedykolwiek wcześniej danych punktów 3D z wielu różnorodnych powierzchni i służącym do licznych zastosowań.


» więcej

Ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm ze skanerem zewnętrznym


Ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm ze skanerem zewnętrznym zostało zaprojektowane z myślą o wysokowydajnym skanerze laserowym HP-L-20.8 firmy Hexagon Metrology.  Można  do niego podłączyć również skanery innych producentów.


» więcejDrukuj Drukuj