Produkty
Automatyzacja produkcji

Fabryka jutra będzie inteligentna i sterowana cyfrowo, a jej procesy montażowe będą oparte na interpretacji uzyskanych w ten sposób danych. Automatyzacja będzie odgrywać znaczącą rolę we wszystkich sektorach przemysłowych. Hexagon Metrology już dziś oferuje odpowiednie rozwiązania do przeprowadzania całkowicie zautomatyzowanych pomiarów oraz nadzorowania procesów technologicznych. Na linii, obok linii, dotykowo, bezdotykowo i zawsze w oparciu o wszechstronne oprogramowanie – Hexagon Metrology oferuje zautomatyzowane systemy pomiarowe pozwalające osiągnąć maksymalną wydajność jako idealną bazę dla w pełni zintegrowanego zarządzania jakością.

» więcej
Małe i średnie maszyny CMM

Małe i średnie maszyny pomiarowe Hexagon Metrology umożliwiają pomiar 3D małogabarytowych detali przy zachowaniu wydajności i dokładności pomiaru. Pozwalają także na szybkie stworzenie  programu pomiarowego z użyciem modelu CAD. Dzięki współrzędnościowym maszynom  pomiarowym tej klasy możesz  być pewien najwyższej jakości pomiaru oraz usprawnienia procesu produkcji.
Mają one zastosowanie w prawie każdej gałęzi przemysłu, gdzie wymagana  jest dokładność, powtarzalność oraz automatyczny pomiar cech geometrycznych.   Bez względu na to czy rozpoczynasz swoją przygodę z metrologią współrzędnościową, czy też masz już doświadczenie ze współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi i chcesz poprawić jakość pomiaru lub zwiększyć możliwości inspekcji detali – posiadamy  produkty i wiedzę, których potrzebujesz.


» więcej
Duże maszyny CMM

Największe stacjonarne współrzędnościowe maszyny pomiarowe Hexagon Metrology zapewniają niesamowite osiągi. Nie chodzi tylko o wielkość tych największych w świecie metrologii maszyn pomiarowych, które pozostawiają w cieniu konkurencję; imponują one także trwałymi materiałami, sztywną konstrukcją oraz wysoką dokładnością pomiarową osiąganą w warunkach przemysłowych, w wydzielonej kabinie pomiarowej czy w laboratorium.  Maszyny o konstrukcji mostowej mogą być używane jako samodzielne systemy lub jako część komórki produkcyjnej. Otwarta konstrukcja mostowa umożliwia także w razie potrzeby jej integrację z systemami automatycznego załadunku i rozładunku. 

Zalety maszyn tej klasy są szczególnie widoczne kiedy używa się ich do pomiarów wielkogabarytowych elementów przestrzennych w przemyśle lotniczym, wojskowym, stoczniowym i energetycznym. Jeśli chcesz więc dokonywać pomiaru wielkogabarytowych detali z wysoką dokładnością, dokonasz prawidłowego wyboru decydując się na naszą współrzędnościową maszynę pomiarową.» więcej
Ramiona wysięgnikowe CMM

Korzyści płynące z wykorzystania współrzędnościowych maszyn pomiarowych o konstrukcji  wysięgnikowej firmy Hexagon Metrology, są szczególnie widoczne podczas kontroli części karoserii w przemyśle motoryzacyjnym lub ogromnych elementów w przemyśle lotniczym, stoczniowym, obronnym, maszynowym i kolejowym. Otwarta konstrukcja tych maszyn pozwala na bezpośredni dostęp do badanego elementu, co znacząco ułatwia ładowanie i rozładowywanie elementów. Ramię poziome może zostać zintegrowane jako element zautomatyzowanej linii produkcyjnej, na przykład przy montażu nadwozia samochodu (body-in-white).

W zależności od konfiguracji ramiona wysięgnikowe mogą realizować różnorodne zadania.» więcej
Maszyny CMM na halę produkcyjną

Warunki panujące na linii produkcyjnej mogą sugerować, że uzyskanie dokładnych wyników pomiarów w fabryce jest niemożliwe. Jednakże przy użyciu specjalistycznych, wzmocnionych współrzędnościowych maszyn pomiarowych od firmy Hexagon Metrology, dokładność pomiaru zapewniona jest nawet w środowisku produkcyjnym. Nasze maszyny idealnie sprawdzają się w procesie oszczędnej produkcji (lean manufacturing) – zautomatyzowana kontrola możliwa jest w miejscu produkcji. Specjalistyczne oprogramowanie umożliwi nawet niedoświadczonym pracownikom łatwą kontrolę części metodą „wskaż i kliknij”. Maszyny tej klasy utrzymują wysoką dokładność pomiarów podczas pracy w szerokim zakresie temperatur otoczenia. Dzięki szczególnym rozwiązaniom ułatwiającym pracę w warunkach linii produkcyjnej oraz automatycznej kompensacji temperatury, wydajność maszyny nie ulega obniżeniu z powodu drgań i kurzu.

» więcej
Sprawdziany oraz ręczne narzędzia pomiarowe

Precyzyjne przyrządy pomiarowe

Precyzyjne przyrządy pomiarowe TESA cieszą się dobrą reputacją ze względu na jakość, niezawodność i żywotność.

Od ponad 70 lat TESA wyróżnia się na rynku dzięki swoim doskonałym produktom, unikalnej wiedzy z zakresu mikromechaniki, precyzyjnej obróbce oraz doświadczeniu w miernictwie.

Produktami flagowymi szerokiego asortymentu przyrządów firmy TESA do kontroli produktów, a także dla zakładów produkcyjnych i laboratoriów zapewniania jakości są między innymi: mikrometry, czujniki zegarowe, sondy indukcyjne i suwmiarki.

Marka TESA jest liderem na rynku globalnym w zakresie wysokościomierzy. Dostępne różne modele tych solidnych, łatwych w użyciu przyrządów o dużych mozliwościach, od najprostszych do skomplikowanych, są niezbędne do określania wymiarów (wysokości, średnic, odległości, rozstawu) oraz błędów kształtu (prostopadłości i prostoliniowości), spełniają wszystkie wymogi warsztatowe.

>> Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.tesagroup.com» więcej
Teodolity i tachimetry przemysłowe

Tanie i bezwzględnie wiarygodnie pomiary – teodolity oraz tachimetry przemysłowe spełniają najwyższe standardy pomiarowe, nawet w trudnych warunkach pracy. Zasięg pomiaru ponad 500 m sprawia, że tachimetr to doskonałe narzędzie do kontroli i montażu bardzo dużych elementów. Teodolity przemysłowe od dawna są wykorzystywane w optycznym nadzorowaniu montażu satelitów, systemów nawigacyjnych i systemów celowniczych w samolotach bojowych. Otwarta architektura oprogramowania pozwala na wykorzystanie programów pisanych na zamówienie użytkownika. Funkcja autokolimacji zapewnia teodolitom przemysłowym firmy Hexagon Metrology legendarną dokładność.

» więcej
Skanery laserowe

Skanery laserowe odgrywają kluczową rolę w ocenie dokładności. Cyfrowe odwozorowanie kształtów oraz powierzchni 3D za pomocą skanerów laserowych to precyzyjny i łatwy proces. Przemysł wykorzystuje skanery laserowe głównie do kontroli dokładności kształtów i powierzchni, ale także do inżynierii odwrotnej, zadań pasowania elementów oraz prac montażowych.

Skanery 3D mogą zostać szybko i łatwo zamontowane, w podobny sposób jak głowica do ramienia pomiarowego lub mogą pracować z najwyższą dokładnością, jako element systemu trackera laserowego lub współrzędnościowej maszyny pomiarowej. Oprogramowanie generuje dane 3D w czasie rzeczywistym z chmur punktów pozyskanych przez skaner i natychmiast rozpoznaje odstępstwa od projektu CAD.

Skanery bezkontaktowe pozyskują miliony punktów w ciągu kilku sekund. Otrzymana chmura punktów może zostać wykorzystana do wygenerowania modelu CAD, który umożliwi odtworzenie, przeprojektowanie, kontrolę lub zarchiwizowanie części.» więcej
Trackery laserowe

Perspektywiczny standard w metrologii przemysłowej: trackery laserowe są liderami pod względem dokładności, wiarygodności i wytrzymałości wśród przenośnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Trackery laserowe od firmy Hexagon Metrology to przenośne urządzenia pomiarowe, które wykorzystują wiązkę laserową do wykonywania dokładnych pomiarów i kontroli w kulistej przestrzeni pomiarowej do 160 m. Rozbudowa lub automatyzacja systemu wyposażonego w ręczne skanery, bezprzewodowe sondy lub roboty stwarza ogromną liczbę możliwych zastosowań. Efekt: szybkie i bardzo dokładne pomiary prowadzone bezpośrednio podczas produkcji prowadzą do obniżenia kosztów i poprawy jakości.

» więcej
Systemy sond pomiarowych dla obrabiarek

Systemy sond pomiarowych dla obrabiarek od firmy Hexagom Metrology mierzą obrabiane elementy, gdy znajdują się one na maszynach takich jak frezarki, tokarki, szlifierki, czy obrabiarki. Zarówno podczas produkcji na małą, średnią jak i dużą skalę, obrabiany element jest nie tylko bazowany, ale także kontrolowana jest jego geometria w czasie, gdy znajduje się on wciąż na maszynie. Systemy sond pomiarowych ułatwiają codzienną pracę, redukują czas produkcji i koszty, zwiększają także możliwości nowoczesnych maszyn. Systemy sond pomiarowych wykorzystują  sondy dotykowe, sondy pracujące w paśmie podczerwieni oraz radiowe sondy dotykowe; oferujemy także niezbędne oprogramowanie i wsparcie.

» więcej
Systemy wieloczujnikowe i optyczne

Elastyczność to kluczowa cecha technologii wielosensorowej. Elastyczność w świecie metrologii oznacza wolność wyboru miedzy pomiarem optycznym i dotykowym – korzystając tylko z jednego systemu pomiarowego. Jeden system w zupełności wystarczy do pomiaru optycznego i dotykowego podczas kontroli elementu. Doskonałym rozwiązaniem do pomiaru materiałów wrażliwych na dotyk są optyczne systemy pomiarowe. Systemy te mierzą dokładnie, w sposób nienaruszający kontrolowanego elementu. Szeroki wybór optycznych systemów pomiarowych sprawia, że mamy odpowiednie rozwiązanie dla każdego projektu pomiarowego.

» więcej
Przenośne ramiona pomiarowe

Przenośne ramiona pomiarowe umożliwiają wykonywanie pomiarów bezpośrednio w warunkach produkcyjnych, gdzie usprawnienia procesu produkcji są najbardziej wartościowe. Nie musisz poświęcać wiele czasu na instalację instrumentu – ramiona są łatwe w obsłudze i zawsze zapewniają wiarygodne pomiary 3D. Ramiona mogą zostać wyposażone w różnej długości sondy oraz głowice skanujące umożliwiając optyczny lub dotykowy pomiar trudnodostępnych miejsc.

Przenośne ramiona pomiarowe charakteryzują się doskonałym współczynnikiem ceny do wydajności w porównaniu do technik inżynierii odwrotnej, co oznacza, że są używane w szeroko pojętym przemyśle pomiarowym.» więcej
Sensory

Oferowany przez firmę Hexagon Metrology szeroki asortyment głowic, sond, magazynków wymiany sond oraz akcesoriów dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych, to najnowsza technologia w dziedzinie pomiarów współrzędnościowych.

Oferta ta obejmuje szeroką gamę wyposażenia standardowego zaprojektowanego i stworzonego specjalnie z myślą o szybkich i dokładnych pomiarach. Sondy pomiarowe produkowane przez Hexagon Metrology, zwiększają funkcjonalność i wydajność współrzędnościowej maszyny pomiarowej.» więcej
Systemy kontroli rur

Hexagon Metrology posiada tanie rozwiązania przeznaczone do bezkontaktowego, precyzyjnego pomiaru krzywizny zgiętych rur do 180°. Technologie laserowe oraz podczerwonego pomiaru rur są kompatybilne ze wszystkimi ramionami pomiarowymi produkowanymi przez Hexagon Metrology. Jeśli zostanie odnaleziona rozbieżność między wyprodukowaną rurą, a danymi projektowymi, parametry maszyny gnącej mogą zostać automatycznie poprawione.

» więcej
Systemy fotometryczne w technologii światła białego

Systemy fotometryczne to całościowe systemy pomiarowe 3D, których celem jest poprawa procesu produkcji i projektowania w przemyśle samochodowym i innych. Znaczenie pomiaru trójwymiarowego ciągle wzrasta, ponieważ pozwala on firmom przyśpieszyć wprowadzanie produktów na rynek, osiągać lepszą jakość i zmniejszać koszty produkcji oraz zwiększać zyski pochodzące z każdego produktu. Systemy firmy Hexagon Metrology oferują wspólne oprogramowanie i narzędzia do gromadzenia oraz analizy danych pochodzących z pomiarów trójwymiarowych – łącząc różne ośrodki i środowiska zaangażowane w opracowanie nowego produktu.

» więcej
Oprogramowanie

Hexagon Metrology jest największym producentem oprogramowania dla metrologii przemysłowej, oferuje szeroką gamę pakietów oprogramowania, które może zostać dostosowane do potrzeb użytkowników. Oprogramowanie firmy Hexagon Metrology pozwala na inteligentne i efektywne pozyskiwanie danych, a także na analizy, zarządzanie i prezentację zebranych danych.

Hexagon Metrology produkuje najpopularniejsze na świecie oprogramowanie przeznaczone do metrologii przemysłowej, które oferuje wiele dodatkowych modułów pozwalających na współpracę z maszynami CMM, systemami fotometrycznymi, ramionami pomiarowymi, trackerami laserowymi, maszynami CNC, a także urządzeniami niepochodzącymi od firmy Hexagon Metrology. Oferujemy także specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do pomiaru kół zębatych, łopatek, a także innych elementów o skomplikowanych kształtach.

Inni producenci także dostarczają specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone dla niektórych urządzeń produkowanych przez Hexagon Metrology. Stanowi on uzupełnienie naszej oferty.» więcej
Akcesoria

Oryginalne akcesoria producenta Hexagon Metrology optymalizują efektywność i elastyczność danego systemu pomiarowego, wykorzystując w pełni potencjał przyrządów pomiarowych, perfekcyjnie skonfigurowanych do każdego zadania pomiarowego. Dostępne są również akcesoria optyczne, urządzenia zabezpieczające czy też  sieciowe – rozszerzą one każdy, nawet najbardziej wyspecjalizowany system pomiarowy, zapewniając wysoką jakość i opłacalność.

» więcej


Drukuj Drukuj