PMC Automotive - Melfi
PMC Automotive

Całkowicie zautomatyzowany proces kontroli podzespołów nadwozi samochodowych

Wydajność cyklu produkcyjnego, ścisłe przestrzeganie uzgodnionych terminów dostaw, dokładna kontrola jakości procesu oraz produkcji, skoncentrowane i motywujące zarządzanie zasobami ludzkimi na wszystkich poziomach - to tylko kilka z zasad, na co dzień stosowanych w fabryce PMC Automotive umożliwiających stały rozwój produkcji. Zakład ten znajduje się na obszarze przemysłowym, który powstał wokół jednej z najważniejszych włoskich fabryk grupy FCA (Fiat Chrysler Automobiles): Melfi.

PMC Automotive to owoc wspólnego przedsięwzięcia dwóch ważnych grup branżowych specjalizujących się w dostawie części dla przemysłu samochodowego – Proma oraz Magnetto. Obie grupy od wielu lat związane są z największymi na świecie producentami samochodów.   Nowe plany biznesowe FCA oraz perspektywy znacznego wzrostu produkcji skłoniły udziałowców obu grup do połączenia sił i kupna kilku starych fabryk zlokalizowanych w pobliżu głównych ośrodków produkcjyjnych, przekształcając je w jednostki operacyjne dostarczające podzespoły nadwozi samochodowych.     Całkowicie odnowiona fabryka Carlo Mandirola, który odpowiada za opracowanie, wprowadzenie w życie oraz klasyfikację zadań nowej fabryki, mówi:

„Niedawna restrukturyzacja i przebudowa zakładu umożliwiły nam wdrożenie nowych technologii produkcji, procesów zarządzania oraz systemów zapewnienia jakości, dzięki którym możemy aspirować do uzyskania najwyższej wydajności oraz konkurencyjności zgodnie zlogiką Produkcji Klasy Światowej (World Class Manufacturing ). Nasza produkcja skupia się na kilku ważnych podzespołach nadwozia samochodu - w szczególności na ramach bocznych, nadkolach oraz konstrukcji nośnej przedniej szyby w dwóch nowych modelach pojazdów (Jeep Renegade i Fiat 500X) produkowanych przez FCA w Melfi. Skoncentrowaliśmy się na opracowaniu metod, systemów i logistyki produkcji, aby wdrożyć metodę efektywnego zarządzania produkcją zgodną z zasadami filozofii produkcji „lean”, jak również, aby uprościć proces produkyjny.

Fabryka jest w wysokim stopniu zautomatyzowana na wszystkich etapach produkcji przy zachowaniu najwyższej wartości technologicznej. Zakład jest niemal całkowicie zrobotyzowany, dzięki maszynom wykonującym zadania wymagające dużej powtarzalności, aby zagwarantować niezbędną jakość produkcji.

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

» Kontakt z nami

» Formularz

» E-mail

Kraków:
Tel/Fax +48 12 647 08 27

Warszawa:
Tel  +48 22 500 28 61/62/63
Fax +48 22 500 28 64Drukuj Drukuj