Oprogramowanie
Software for all your Metrology requirements
Hexagon Metrology jest największym producentem oprogramowania dla metrologii przemysłowej, oferuje szeroką gamę pakietów oprogramowania, które może zostać dostosowane do potrzeb użytkowników. Oprogramowanie firmy Hexagon Metrology pozwala na inteligentne i efektywne pozyskiwanie danych, a także na analizy, zarządzanie i prezentację zebranych danych.

Hexagon Metrology produkuje najpopularniejsze na świecie oprogramowanie przeznaczone do metrologii przemysłowej, które oferuje wiele dodatkowych modułów pozwalających na współpracę z maszynami CMM, systemami fotometrycznymi, ramionami pomiarowymi, trackerami laserowymi, maszynami CNC, a także urządzeniami niepochodzącymi od firmy Hexagon Metrology. Oferujemy także specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do pomiaru kół zębatych, łopatek, a także innych elementów o skomplikowanych kształtach.

Inni producenci także dostarczają specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone dla niektórych urządzeń produkowanych przez Hexagon Metrology. Stanowi on uzupełnienie naszej oferty.
PC-DMIS EMS


PC-DMIS jest podstawą EMS. Jest to oprogramowanie o otwartej strukturze przeznaczone do tworzenia programów pomiarowych na podstawie modeli CAD. PC-DMIS daje użytkownikowi narzędzia, jakich potrzebuje do pomiaru każdego rodzaju kształtu na dowolnej części za pomocą szerokiego zakresu maszyn pomiarowych.


» więcej

I++ Simulator


The I++ Simulator option is a stand-alone software package for the simulation of the complete measuring process. Realistic and comprehensive collision monitoring can only be carried out by visualising the complete process (machine, sensor, tool changers, tools, fixture and part).


» więcej

QUINDOS


QUINDOS jest doskonalym oprogramowaniem dla wspólrzednosciowych maszyn pomiarowych, sprawdzianów kól zebatych i wszystkich pozostalych zastosowan. QUINDOS to prawdopodobnie najbardziej wydajne oprogramowanie dla maszyn wspólrzednosciowych w dziedzinie metrologii przestrzennej. Dzieki otwartej architekturze QUINDOS moze wspólpracowac nie tylko z maszynami wspólrzednosciowymi grupy Hexagon Metrology, ale takze z wieloma maszynami CMM innych producentów.


» więcej

SpatialAnalyzer


Spatial Analyzer® (SA) to łatwy w użyciu, wielofunkcyjny pakiet oprogramowania metrologicznego mający zastosowanie do analizy wymiarów i kontroli detali stworzony z myślą o rodzinie przenośnych współrzędnościowych urządzeń pomiarowych firmy Hexagon Metrology.


» więcej

Oprogramowanie CAD/CAM


CAD/CAM (Projektowanie Wspomagane Komputerowo oraz Komputerowe Wspomaganie Wytwarzania) to określenie oprogramowania, które wykorzystywane jest zarówno do projektowania, jak i wytwarzania produktów.  Projektowanie Wspomagane Komputerowo (CAD) oznacza zastosowanie systemów komputerowych do pomocy w tworzeniu, modyfikowaniu, analizowaniu lub optymalizacji projektu. Oprogramowanie CAD pozwala zwiększyć produktywność projektanta, poprawić jakość projektu i komunikację poprzez dokumentację oraz opracować bazę danych dla procesu wytwarzania (produkcji). Oprogramowanie Komputerowego Wspomagania Wytwarzania (CAM) wykorzystywane jest do sterowania narzędziami obróbczymi maszyny oraz powiązanymi  maszynami przemysłowymi, aby zautomatyzować proces produkcji. CAM umożliwia przeniesienie cyfrowego projektu z fazy koncepcji do realizacji.


» więcej

Oprogramowanie dla maszyn CMM


Nie ważne jaka część musi zostać zmierzona: dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu,  pomiary są niezwykle łatwe. Klasycznym oprogramowaniem dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych jest PC-DMIS, wiodące oprogramowanie CMM. Jeśli wymagany jest pomiar bardziej skomplikowanych elementów, doskonałym oprogramowaniem do kontroli wymiarów jest QUINDOS. Surfer EVO to również wydajne i wszechstronne oprogramowanie. Szybko przekształca on surowe dane pomiarowe uzyskane bezpośrednio z procesu produkcji w cenne informacje.

Skanowanie przy użyciu systemów pomiarowych DEA daje najlepsze rezultaty w połączeniu z oprogramowaniem DIGISCAN, natomiast do celów statycznej obróbki danych właściwym wyborem jest pakiet DataPage. Ostatnią, ale niemniej ważną aplikacją jest PolyWorks. Oprogramowanie to jest kompatybilne z niektórymi maszynami współrzędnościowymi DEA.» więcej

Oprogramowanie dla skanerów laserowych


Oprogramowanie odgrywa kluczową rolę w użyciu skanerów laserowych. Wydajne programy wspomagają wykorzystanie skanerów laserowych współpracujących z przenośnymi ramionami pomiarowymi, trackerami laserowymi lub współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi. Hexagon Metrology może wyprodukować doskonały pakiet programów, dostosowany do każdego zadania pomiarowego.


» więcej

Oprogramowania dla trackerów laserowych


Silna konkurencja i potrzeba minimalizacji kosztów wymuszają ścisły monitoring cykli produkcji oraz szybszą kontrolę dokładności w celu ograniczenia przerw w pracy. Jeśli chcesz odnieść sukces w tych warunkach potrzebujesz możliwie najlepszego wsparcia.

Hexagon Metrology oraz partnerzy produkujący specjalistyczne oprogramowanie znają wymagania klientów i opracowują wiarygodne, dostosowane do potrzeb użytkowników  oprogramowanie, które doskonale współpracuje z trackerami laserowymi.» więcej

Oprogramowanie dla systemów wieloczujnikowych i optycznych


Dokładność wykonania Twoich produktów jest najlepiej widoczna podczas pracy z oprogramowaniem przeznaczonym dla systemów optycznych i wielosensorowych. Sprawdzone oprogramowanie pomiarowe PC-DMIS posiada również niezbędny w tym przypadku moduł PC-DMIS Visio, który został zaprojektowany z myślą o współpracy z pomiarowymi systemami optycznymi i wielosensorowymi.

Oprogramowanie integruje modele CAD bezpośrednio z procesem pomiarowym. W rezultacie użytkownik może pracować na trójwymiarowych modelach CAD i projektować, testować oraz edytować programy dla pomiaru optycznego i wielosensorowego. Technicy pomiarowi mogą bezpośrednio czerpać informacje z modelu – bez interwencji programisty.» więcej

Oprogramowanie dla systemów obrabiarkowych


W większości firm, błędy produkcyjne i konieczność poprawiania wytworzonych elementów to główne powody straty czasu i pieniędzy. Dobra wiadomość: błędy produkcyjne i przeróbki wynikają z problemów, które można łatwo rozwiązać. Sztuczka polega na znalezieniu słabych punktów – jest to możliwe za pomocą oprogramowania metrologicznego dla sond CNC takiego jak PC-DMIS NC.

W rezultacie PC-DMIS podbija świat produkcji CNC. Oprogramowanie PC-DMIS NC to zaawansowany system pomiarowy dla maszyn CNC. Monitoruje wszystkie zachodzące procesy, gdy część jest obrabiana przez maszynę. Pomiary w czasie rzeczywistym są faktem, a operator może bardzo szybko zidentyfikować wszystkie słabe punkty procesu produkcji.» więcej

Oprogramowanie dla przenośnych ramion pomiarowych


Przenośne ramiona pomiarowe ułatwiają monitoring procesu produkcji i pomagają rozwiązywać problemy zanim dojdzie do kosztownych błędów wiążących się z ponowną produkcją wadliwych elementów. Przenośne współrzędnościowe maszyny pomiarowe ujawniają swój pełny potencjał współpracując z oprogramowaniem, które jest tak wydajne, jak ramiona pomiarowe. Hexagon Metrology zapewnia wszechstronne oprogramowanie, które spełni wszystkie potrzeby użytkowników.


» więcej

Oprogramowanie dla teodolitów i tachimetrów przemysłowych


Teodolity i tachimetry przemysłowe od firmy Hexagon Metrology zostały wyposażone w oprogramowanie o otwartej architekturze. Współrzędne 3D mogą zostać skopiowane na komputer i zapisane na karcie PCMCIA. Może zostać wykorzystane dowolne oprogramowanie do przetwarzania i kontroli danych. Otwarta architektura oprogramowania umożliwia łatwe nawiązanie połączenia z instrumentem przez system Windows®.


» więcej

Oprogramowanie dla systemów kontroli rur


Dewizą oprogramowani firmy Hexagon Metrology jest łatwość obsługi, stabilność i niemal intuicyjna obsługa. Firma Hexagon Metrology opracowała specjalistyczne oprogramowanie do pomiaru rur, które posiada możliwość automatycznego konfigurowania różnorodnych maszyn gnących.


» więcej

Oprogramowanie dla systemów fotometrycznych


Pakiet oprogramowania firmy Hexagon Metrology dla systemów fotometrycznych składa się z różnorodnych programów, które zwiększają korzyści płynące z wykorzystania platform skanujących. Oprogramowanie w połączeniu z innowacyjnymi procesami biznesowymi, pozwala producentom odejść od tradycyjnych metod kosztownego kontrolowania elementów zamocowanych przy pomocy systemów mocujących i innych technologii pomiarowych na rzecz elastycznego pomiaru bezkontaktowego.


» więcejDrukuj Drukuj