Małe i średnie maszyny CMM
Small & Medium coordinate measuring machines
Małe i średnie maszyny pomiarowe Hexagon Metrology umożliwiają pomiar 3D małogabarytowych detali przy zachowaniu wydajności i dokładności pomiaru. Pozwalają także na szybkie stworzenie  programu pomiarowego z użyciem modelu CAD. Dzięki współrzędnościowym maszynom  pomiarowym tej klasy możesz  być pewien najwyższej jakości pomiaru oraz usprawnienia procesu produkcji.
Mają one zastosowanie w prawie każdej gałęzi przemysłu, gdzie wymagana  jest dokładność, powtarzalność oraz automatyczny pomiar cech geometrycznych.   Bez względu na to czy rozpoczynasz swoją przygodę z metrologią współrzędnościową, czy też masz już doświadczenie ze współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi i chcesz poprawić jakość pomiaru lub zwiększyć możliwości inspekcji detali – posiadamy  produkty i wiedzę, których potrzebujesz.GLOBAL S


Szybka. Szybsza. Najszybsza. GLOBAL S stanowi kolejną generację współrzędnościowych maszyn pomiarowych stworzonych z myślą o szybkich pomiarach i wykorzystujących zaawansowane technologie. Maszyna GLOBAL S – opracowana przy współpracy z cieszącym się międzynarodowym uznaniem biurem projektowym Pininfarina – wzbogaca wypróbowaną platformę współrzędnościowych maszyn pomiarowych GLOBAL o nowe idee, aby wyznaczyć kolejne granice wydajności.

Dzięki opatentowanemu systemowi tłumienia drgań "Compass" oraz zastosowaniu kilku najnowocześniejszych technologii, GLOBAL EVO zapewnia zarówno szybkość, jak i dokładność pomiarów i gwarantuje najszybsze skanowanie dotykowe dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych tej klasy.» więcej

GLOBAL Classic


GLOBAL Classic jest niedrogą uniwersalną współrzędnościową maszyną pomiarową do kontroli wymiarowej rozmaitych elementów. Może być wyposażona w sondy przełączające lub opcjonalne sondy skanujące. Współrzędnościowe maszyny pomiarowe GLOBAL Classic są używane w wielu gałęziach przemysłu do pierwszej i końcowej kontroli części, kwalifikacji uchwytów specjalnych i w innych zastosowaniach.


» więcej

GLOBAL Performance


GLOBAL Performance charakteryzuje się wysoką dokładnością, do 35% lepszą wydajnością skanowania w porównaniu z poprzednią generacją GLOBAL i technologią multisensorową. Jest to współrzędnościowa maszyna pomiarowa najbardziej odpowiednia dla użytkowników chcących wykonać bardzo różnorodne operacja metrologiczne na jednej, elastycznej i dokładnej maszynie pomiarowej.


» więcej

GLOBAL Advantage


Najnowsza maszyna GLOBAL Advantage oferuje najlepszą dokładność i najwyższą dynamikę w całej serii produktów GLOBAL. Ponadto, ta nowa generacja modeli Advantage zapewnia wysoką wydajność skanowania: użytkownicy mogą skanować aż do 35% szybciej od poprzednich produktów GLOBAL. GLOBAL Advantage zapewnia maksymalną wydajność pomiarową i uniwersalność. Jest idealną współrzędnościową maszyną pomiarową nawet dla jeszcze bardziej wymagających zastosować metrologicznych.


» więcej

GLOBAL Advantage HTA


Od dwóch do pięciu razy większa wydajność w porównaniu z pomiarami stykowymi dzięki zastosowaniu GLOBAL Advantage HTA - systemu do kontroli łopatek silników lotniczych, łączącemu bardzo dokładny laser bezstykowy, 4-osiowy sterownik ruchu i metody optymalnego pozyskiwania danych z bardzo dużą precyzją.


» więcej

GLOBAL SF


GLOBAL SF jest idealną współrzędnościową maszyną pomiarową do kontroli wymiarowej w środowisku warsztatowym, zazwyczaj charakteryzującym się dużymi zmianami temperatury, drganiami i zapyleniem. Dzięki połączeniu rozwiązań technicznych i najnowocześniejszego oprogramowania, ten model maszyny zapewnia wysoką klasę dokładności i niezawodności nawet w przedziale temperatur od 15 do 30 °C. Wysoka wydajność skanowania sprawia, że GLOBAL SF jest najbardziej odpowiednią współrzędnościową maszyną pomiarową zapewniającą kontrolę procesu produkcyjnego.


» więcej

TIGO SF


TIGO SF to wszechstronna, nie zasilania sprężonym powietrzem, wysokiej wydajności współrzędnościowa maszyna pomiarowa przeznaczona do pracy w warunkach hali produkcyjnej. Jej solidna i trwała konstrukcja zapewnia bardzo dokładne pomiary, a innowacyjna koncepcja obsługi upraszcza kontrolę wymiarową elementów i otwiera świat metrologii dla wszystkich.

Zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach, TIGO SF jest w pełni chroniona osłonami i miechami - jest idealnym połączeniem solidności, innowacyjności oraz elastyczności.

Dzięki swojej konstrukcji wspornikowej TIGO SF zapewnia swobodny dostęp do przestrzeni pomiarowej z trzech stron i oferuje optymalną dostępność dla załadunku / rozładunku części oraz programowania pomiaru. Gruby granitowy stół roboczy z gęstą siatką otworów sprawia, że mocowanie części jest łatwe i szybkie.» więcej

7.10.7 SF


Hexagon Metrology 7.10.7 SF to wytrzymała i solidna współrzędnościowa maszyna pomiarowa zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach. Zainspirowana przez ponad 15 lat doświadczenia w produkcji maszyn shop-flor (na linię produkcyjną) oraz wykorzystująca sprawdzone technologie, została przetestowana w najcięższych warunkach produkcyjnych.

Dodatkowe funkcje zwiększające użyteczność i oferujące większe możliwości dla opratorów maszyn produkcyjnych powodują że 7.10.7 SF jest idealna dla kontroli jakości na pierwszej linii. Łatwa i ekonomiczna w użyciu, z niskimi kosztami początkowymi oraz prostą konserwacją, to prosty wybór dla wymagającego otoczenia.» więcej

PIONEER


PIONEER jest idealnym wyborem dla producentów kupujących pierwszą współrzędnościową maszynę pomiarową oraz dla dużych producentów, którzy potrzebują wielu maszyn CMM, z zachowaniem najlepszego stosunku ceny do wydajności.

Maszyny CMM PIONEER służą do oceny jakości podczas wstępnej i ostatecznej kontroli części, kalibracji sprzętu i kontroli procesów. PIONEER jest idealnym systemem pomiarowym do wykonywania różnych zadań kontroli wymiarowej w zakresie mechaniki ogólnej oraz do pomiarów części pryzmatycznych.» więcej

MICRA


Współrzędnościowa maszyna pomiarowa MICRA służy do kontroli jakości małych, bardzo precyzyjnych części. Łączy w sobie dokładność i precyzyjną kontrolę punktową z dokładnym skanowaniem powierzchni oraz profili. Zminiaturyzowany system nowoczesnej sondy skanującej HP-S-X1C stanowi podstawę maszyny MICRA. Dzięki temu bardzo dokładnemu systemowi skanowania 3D, MICRA standardowo umożliwia zarówno kontrolę punktową, jak i skanowanie powierzchni.» więcej

Leitz Reference Xi


Doskonała wydajność skanowania Leitz jest kontynuowana w nowej linii Leitz Reference Xi. Ta nowa linia robi wrażenie dużym wyborem systemów głowic pomiarowych od LSP-X1 w połączeniu z automatyczną głowicą obrotowo-uchylną TESASTAR-m poprzez stałe głowice skanujące LSP-X3c i LSP-X5, które  zapewniają doskonałą dokładność, nawet z długimi trzpieniami czy też przy ciężkich konfiguracjach trzpieni. Leitz Reference Xi jest również dostępny z opcją XP (rozszerzony zakres temperatur). Dzięki tej opcji współrzędnościowa maszyna pomiarowa może być łatwo zastosowana w produkcji.


» więcej

Leitz Reference HP


Leitz Reference HP (High Precision) jest portalową maszyną CMM i sprawdzianem kół zębatych z ruchomym portalem – to idealna maszyna do kompleksowych zadań pomiarowych, łącząca wysoką dokładność z optymalną wydajnością. Dostępna jest w różnych rozmiarach, gwarantuje szybką, precyzyjną i efektywną kontrolę części. Została wyposażona w system pomiarowy LSP; Leitz Reference może wykonywać kontrole w trybie pomiaru punktowego i szybkiego skanowania (High Speed Scanning). Leitz Reference HP jest również dostępny z opcją XP (rozszerzony zakres temperatur). Dzięki tej opcji współrzędnościowa maszyna pomiarowa może być łatwo zastosowana w produkcji.
 


» więcej

Leitz PMM-Xi


Leitz PMM-Xi jest portalową współrzędnościową maszyną pomiarową z ruchomym stołem. Łączy ultra wysoką dokładność ze zdumiewającą szybkością pracy, zapewniając tym samym bardzo wysoką wydajność. Jest szybka i niedroga, wykonuje wszystkie zadania pomiarowe, nawet te najbardziej złożone. Leitz PMM-Xi oferuje także możliwość kontroli kół zębatych. Może pracować nad elementami o maksymalnej średnicy do 1550 mm.


» więcej

Leitz PMM-C


Leitz PMM-C jest portalową współrzędnościową maszyną pomiarową z ruchomym stołem. Łączy ultra wysoką dokładność ze zdumiewającą szybkością pracy, zapewniając tym samym bardzo wysoką wydajność. Jest szybka i niedroga, wykonuje wszystkie zadania pomiarowe, nawet te najbardziej złożone. Leitz PMM-C oferuje także możliwość kontroli kół zębatych. Może pracować nad elementami o maksymalnej średnicy do 1550 mm.


» więcej

Leitz Infinity


Podczas opracowywania Leitz Infinity firma Hexagon Metrology w pełni wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, optymalizując najnowocześniejsze osiągnięcia techniczne. Dzięki temu wyniki pomiarów osiągane przez Infinity są niezwykle dokładne.


» więcejDrukuj Drukuj