Historia
Osiągnięcia dwustu lat metrologii – widoczne w jednej firmie.

Historia Hexagon Metrology to historia zarówno najnowszych jak i tradycyjnych marek, która rozpoczyna się już w XIX wieku. Prawie 200 lat bogatego doświadczenia stanowi solidną podstawę działań, w których pierwszoplanową rolę zawsze odgrywa klient.

1800s | 1900 - 1950s | 1960 - 2000s | 2010 -


1800s

1819

W Szwajcarii zostaje założona firma Kern & Co, która razem z firmą Wild Heerbrugg staje się prekursorem obecnej Leici Geosystems AG.

1833
W Stanach Zjednoczonych powstaje Brown & Sharpe – jedna z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych marek w metrologii.

1869
Ernst Leitz przejmuje Optische Institute założony 20 lat wcześniej w Niemczech i nadaje mu nazwę od swojego nazwiska.

1900s -1950s

1911
W Szwecji powstaje marka CE Johansson.

1933
Powstaje Sheffield Gage Corporation – początkowo istnieje pod nazwą City Machine and Tool Works.

1945
To rok założenia TESA SA. Cztery poprzednie lata firma istniała pod nazwą TÉLÉPHONIE SA – było to przedsiębiorstwo zależne od AUTOFON AG (biznes telekomunikacji).

1960s - 2000s

1963
To rok założenia firmy DEA i jednocześnie rok kiedy DEA tworzy pierwszą na świecie współrzędnościową maszynę pomiarową Alpha.

1986
Homer Eaton and Romain Granger zakładają ROMER SARL (ROMER France) i wypuszczają na rynek pierwsze ramię pomiarowe.

1989
Powstaje ROMER Inc. – oferuje on produkty Romer w Ameryce Północnej. 1990 – Zostaje założony Wilcox Associates, Inc – twórca wiodącego na świecie oprogramowania PC-DMIS do maszyn pomiarowych.

1992
Powstaje Szwedzki koncern Hexagon AB. Hexagon Metrology jest częścią Hexagon Measurement Technologies.

1994
DEA staje się częścią Grupy Brown & Sharpe Metrology.

1995
W Izraelu Prof. Amnon Shashua zakłada firmę CogniTens Ltd.

1999
Zostaje założony MTWZ jako niezależna jednostka.

2001
Amerykańskie firmy Brown & Sharpe Inc. and Wilcox Inc. stają się częścią Grupy Hexagon.

2002
CE Johansson staje sie częścią Hexagon Metrology.

2004
Od tego roku do Grupy Hexagon należą także dział metrologiczny Sheffield Automation LLC, ROMER S.A. (ROMER France) oraz ROMER Inc. (ROMER USA).

2005
Hexagon nabywa szwajcarską firmę Leica Geosystems AG.

2007
Grupa Hexagon nabywa CogniTens Ltd.

2008
m&h Inprocess Messtechnik, twórca wysokojakościowych systemów sond dotykowych, laserowych nastawiaczy, a także oprogramowania pomiarowego, stał się częścią Hexagon Metrology.

Niemiecka firma Messtechnik Wetzlar GmbH (MTWZ), producent rozwiązań do obróbki kół zębatych oraz oprogramowania QUINDOS, stał się częścią Hexagon Metrology.

2009
Mahr Multisensor GmbH, wiodący na rynku producent systemów wizyjnych w metrologii oraz wieloczujnikowych współrzędnościowych maszyn pomiarowych 3D, został kupiony przez Hexagon Metrology. Dzięki temu portfolio firmy poszerzyło się o pełen asortyment optycznych współrzędnościowych systemów pomiarowych.

przejęto również firmę Mycrona, aby rozbudować i rozwinąć dział Hexagon Metrology odpowiedzialny za systemy wieloczujnikowe i optyczne. Mycrona jest również producentem wieloczujnikowych współrzędnościowych maszyn pomiarowych 3D, w skład których wchodzi kamera, laser, czujniki skanujące światła białego oraz sensory kontaktowe.

Hexagon ogłosiła zakup firmy Technodigit SARL (Lyon, Francja), twórcy oprogramowania 3DReshaper®. Reshaper to pełne oprogramowanie 3D przetwarzające chmury punktów, które umożliwia operowanie danymi w całej rodzinie programów PC-DMIS.

2010 -

2011
Hexagon Metrology wzmacnia swoją pozycję w dziedzinie systemów optycznych zakładając spółkę typu joint venture (wspólne przedsięwzięcie ) z Dongguan Seven Ocean Metrology Vision Co., Ltd. Firma Seven Ocean Metrology Vision jest powszechnie uznanym liderem technologii wizyjnej stosowanej w aplikacjach pomiarowych. Firma wielokrotnie była nagradzana za innowacje technologiczne. To wspólne przedsięwzięcie pozwoliło Hexagon Metrology na znaczne ulepszenie i rozszerzenie swojej oferty produktów technologii wizyjnej.

2012
Hexagon Metrology nabył New River Kinematics, firmę inżynieryjną, która specjalizuje się w tworzeniu wysokojakościowego oprogramowania pomiarowego dla zastosowań z przenośnymi urządzeniami metrologicznymi. SpatialAnalyzer® - sztandarowy produkt firmy New River Kinematics, to najważniejsze oprogramowanie pomiarowe dla zastosowań z przenośnymi urządzeniami metrologicznymi. Zostało specjalnie stworzone z myślą o przenośnych współrzędnościowych maszynach pomiarowych Hexagon Metrology.

2014
Hexagon nabywa firmę Vero Software. Vero Software to firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która posiada mocną pozycję na rynku oraz długą i potwierdzoną historię satysfakcji klienta. Oprogramowanie tej firmy wspomaga proces projektowania i wytwarzania, oferując rozwiązania do programowania i sterowania obrabiarkami, dzięki czemu zwiększona zostaje wydajność produkcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

2015
Firma Q-DAS ma swoją główną siedzibę w Niemczech oraz biura i partnerów dystrybucyjnych na całym świecie. Portfolio Q-DAS kompatybilne z rozwiązaniami firmy Hexagon i innych firm jest szeroko stosowane w sektorach produkcyjnych, w których jakość dużych ilości produkcji wymaga analizy statystycznej – np. sektor motoryzacyjny, gdzie Q-DAS jest de facto standardem. Hexagon i Q-DAS zamierzają utrzymać pozycję firmy, jeśli chodzi o partnerów technicznych, zostawiając platformy Q-DAS otwarte dla wielu dostawców systemów, których obecnie wspierają.

Co przyniesie przyszłość?
Grupa Hexagon ma silne podstawy do nieustającego rozwoju w przyszłości. Dlatego też jednym z naszych stałych zadań jest śledzenie losów marek, które mają potencjał, aby w przyszłości wzmocnić nasze portfolio.

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

» Kontakt z nami

» Formularz

» E-mail

Kraków:
Tel/Fax +48 12 647 08 27

Warszawa:
Tel  +48 22 500 28 61/62/63
Fax +48 22 500 28 64Drukuj Drukuj