Głowice pomiarowe
Probe Heads
Głowica to serce każdej współrzędnościowej maszyny pomiarowej. W połączeniu z sondą, umożliwia pobieranie danych pomiarowych podczas cykli kontroli.

Ręczne głowice pomiarowe dla sond stykowych umożliwiają wykorzystanie ich podstawowych funkcji pomiarowych. Automatyczne głowice pomiarowe zwiększają swoje możliwości pomiarowe dzięki zastosowaniu złącza kinematycznego, szczególnie przy współpracy sond skanujących ze skanerami laserowymi. Nasze bezstopniowe przeguby obrotowe to znacznie większa elastyczność - trzpień sondy pomiarowej może zostać ustawiony w dowolnym kierunku.
HH-A-T2.5 / HH-AS-T2.5 Automatyczne głowice pomiarowe z indeksacją co 2.5°


Głowica HH-A-T2.5 może być ustawiana w 12 240 pozycjach pozycji przy indeksacji co 2,5°.

Głowica wyposażona jest w złącze kinematyczne (TKJ), które może zostać podłączone do gniazda wielopinowego, w celu realizacji pomiarów przy użyciu różnych czujników.

Złącze kinematyczne może być zmieniane ręcznie - wówczas niepotrzebna jest ponowna kalibracja – bądź automatycznie – przy pomocy magazynka wymiany  narzędzi HR-R.» więcej
HH-A-H2.5 / HH-AS-H2.5 Automatyczne głowice pomiarowe do dużych obciążeń


Głowica HH-A-H2.5, dzięki zwiększonemu zakresowi obrotów na osi A (± 180°), może być ustawiana w 20 736 pozycjach przy indeksacji co 2,5°.

Głowica wyposażona jest w złącze kinematyczne do dużych obciążeń (HDKJ), które może zostać podłączone do gniazda wieloprzewodowego, w celu realizacji pomiarów przy użyciu różnych czujników.

Złącze kinematyczne do dużych obciążeń umożliwia zamocowanie przedłużki o długości do 750 mm. Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałego złącza kinematycznego HDKJ o dużym momencie obrotowym, skanery laserowe i stykowe głowice skanujące mogą być zamocowane w większej odległości od osi obrotu niż w przypadku konwencjonalnych głowic pomiarowych.

Złącze kinematyczne HDKJ może być zmieniane ręcznie - bez potrzeby ponownej kalibracji – bądź automatycznie – przy pomocy magazynka wymiany trzpieni narzędzi HR-R, wyposażonej opcjonalnie w magazynek zmiany modułów dla dużych obciążeń.» więcej
Ręczna głowica obrotowo-uchylna HH-T


Niezawodna, elastyczna i niedroga - HH-T to przegubowa głowica obrotowo-uchylna, która może być ręcznie obracana w sposób nieograniczony, a to zapewnia jej dowolne położenie kątowe. Ustaw głowicę pod takim kątem jaki potrzebujesz.


» więcej
Manualna głowica HH-MI


HH-MI to głowica obrotowo-uchylna z indeksowalnym trzpieniem. HH-MI może zostać ustawiona w 168 pozycjach, bez konieczności ponownej kalibracji może obracać się w skokach o 15°.


» więcej
Manualna głowica obrotowo-uchylna HH-MI-M z gwintem M8


HH-MI-M to głowica obrotowo-uchylna z precyzyjnie indeksowana. Głowica HH-MI-M może zostać ustawiona w 168 pozycjach i bez potrzeby ponownej kalibracji może obracać się w skokach o 15°. Jest kompatybilna ze wszystkimi sondami oraz akcesoria z połączeniem o gwincie M8.


» więcej
HH-A/HH-AS zmotoryzowane głowice obrotowo-uchylne indeksowane co 7,5°


Ta całkowicie zmotoryzowana, bardzo dokładna głowica jest uniwersalnym narzędziem współpracującym z dowolną współrzędnościową maszyną pomiarową, bez względu na model lub producenta. Może być stosowana z przedłużkami o długości do 300 mm.

Sensory mogą zostać podłączone do głowicy za pomocą złącza kinematycznego (HH-A-T7.5 oraz HH-AS-T7.5) lub połączenia gwintowanego M8 (HH-A-M7.5 oraz HH-AS-M7.5).

Głowice mogą być ustawiane w 720 pozycjach i indeksowane co 5°.» więcej
HH-A/ HH-AS zmotoryzowane głowice obrotowo-uchylne z indeksacją co 5°


Ta całkowicie zmotoryzowana, bardzo dokładna głowica jest uniwersalnym narzędziem współpracujacym z dowolną współrzędnościową maszyną pomiarową, bez względu na model lub producenta. Może być stosowana z przedłużkami o długości do 300 mm.

Sensory mogą zostać podłączone do głowicy za pomocą złącza kinematycznego (HH-A-T5 oraz HH-AS-T5) lub połączenia gwintowanego M8 (HH-A-M5 oraz HH-AS-M5).

Głowice mogą być ustawiane w 3024 pozycjach przy indeksacji co 5°.» więcej
HH-ACW-43MW – Bezstopniowy przegub obrotowy do pomiarów pod każdym kątem


Bezstopniowy przegub obrotowy HH-ACW-43MW - to bardzo wytrzymały i precyzyjny mechanizm będący w stanie szybko zorientować głowicę w dowolnym kierunku w przestrzeni 3D. Jego szybkość i kierunek ruchu są stale kontrolowane przez kontroler systemowy w celu maksymalizacji wydajności maszyny.


» więcej


Drukuj Drukuj