Duże maszyny CMM
The largest stationary gantry- and bridge-type 3D coordinate measuring machines
Największe stacjonarne współrzędnościowe maszyny pomiarowe Hexagon Metrology zapewniają niesamowite osiągi. Nie chodzi tylko o wielkość tych największych w świecie metrologii maszyn pomiarowych, które pozostawiają w cieniu konkurencję; imponują one także trwałymi materiałami, sztywną konstrukcją oraz wysoką dokładnością pomiarową osiąganą w warunkach przemysłowych, w wydzielonej kabinie pomiarowej czy w laboratorium.  Maszyny o konstrukcji mostowej mogą być używane jako samodzielne systemy lub jako część komórki produkcyjnej. Otwarta konstrukcja mostowa umożliwia także w razie potrzeby jej integrację z systemami automatycznego załadunku i rozładunku. 

Zalety maszyn tej klasy są szczególnie widoczne kiedy używa się ich do pomiarów wielkogabarytowych elementów przestrzennych w przemyśle lotniczym, wojskowym, stoczniowym i energetycznym. Jeśli chcesz więc dokonywać pomiaru wielkogabarytowych detali z wysoką dokładnością, dokonasz prawidłowego wyboru decydując się na naszą współrzędnościową maszynę pomiarową.
GLOBAL eXtra


GLOBAL eXtra może pomieścić duże i ciężkie elementy bez potrzeby osadzania maszyny na specjalnych fundamentach. GLOBAL eXtra została zaprojektowana do pomiarów w warunkach linii produkcyjnej; posiada system kompensacji temperatury strukturalnej, osłony na prowadnicach X i Y; może pracować w temperaturze do 30°C. Aby zagwarantować nieograniczony dostęp do trudnodostępnych elementów GLOBAL CMM może zostać wyposażona w bezstopniowy przegub obrotowy HH-ACW-43MW.


» więcej

DEA ALPHA 2.0


DEA ALPHA 2.0 to  uniwersalna współrzędnościowa maszyna pomiarowa typu mostowego do kontroli wymiarowej wielkogabarytowych części, takich jak odlewy oraz obrabiane elementy. Wyposażona zarówno w sondy stykowe oraz laserową sondę skanującą 3D maszyna szybko pozyskuje miliony punktów danych z elementów o złożonych kształtach, stanowiąc optymalny system do pomiaru wielkogabarytowych elementów oraz powierzchni 3D.


» więcej

DEA DELTA SLANT


DEA DELTA SLANT to linia mostowych CMM, która ze względu na doskonałą strukturę mechaniczną wyróżnia się bardzo dużą dokładnością w kontroli wyprodukowanych dużych części. DELTA SLANT dostępna jest w dwóch wersjach: Classic oraz Performance. Opcjonalny SF-Kit (do pracy na linii produkcyjnej) chroniący maszynę przed wpływem środowiska zewnętrznego, może zostać zainstalowany na maszynach z serii Classic oraz Performance.


» więcej

DEA LAMBDA SP


DEA LAMBDA SP to linia bardzo dużych maszyn pomiarowych zaprojektowanych do pracy w środowisku przemysłowym. LAMBDA SP wyróżnia się niezwykłą szybkością oraz dużą dokładnością kontroli ogromnych elementów takich jak bloki silników morskich, szkielety samolotów lub turbiny, których pomiar wymaga posiadania maszyny o otwartej, modularnej architekturze bez ograniczenia rozmiarów mierzonych elementów.


» więcej

Leitz PMM-F


Maszyny pomiarowe Leitz PMM-F 30.20.10 oraz 30.20.16 – dokładność równa się wydajność. PMM-F został zaprojektowany do kontroli elementów średnich rozmiarów i kół zębatych z maksymalną dokładnością oraz wydajnością. Konstrukcja napędu pinoli połączona z ramą o małej masie pozwala na osiągnięcie szybkości pomiaru uprzednio nieosiągalnej przez maszyny tego typu rozmiarów.


» więcej

Leitz PMM-G


Maszyna Leitz PMM-G zapewnia największą dokładność oraz znacząco zwiększoną wydajność podczas pomiaru dużych elementów w rozmiarze XXL. Mierzone elementy wykorzystywane są na przykład w przemyśle lotniczym i kosmicznym lub w konstrukcjach silników okrętowych. Maszyna oferuje także możliwość pomiaru dużych kół zębatych wykorzystywanych w turbinach wiatrowych. Pomimo pomiarów tak dużych elementów, maszyna Leitz PMM-G osiąga poziom precyzji i wydajności zarezerwowany dla znacznie mniejszych maszyn pomiarowych 3D.


» więcejDrukuj Drukuj