Aktualności

Nowy skaner laserowy dla systemów przenośnych ramion pomiarowych

15 Luty 2017

Najnowsze ramie pomiarowe ROMER Absolute Arm firmy Hexagon Manufacturing Intelligence posiada na nowo zaprojektowany zintegrowany bardzo szybki skaner laserowy

Dziś ogłoszono wprowadzenie na rynek nowego skanera laserowego przez wiodącego dostawcę technologii przemysłowych i rozwiązań metrologicznych - firmę Hexagon Manufacturing Intelligence. Cieszące się ugruntowaną pozycją na rynku metrologicznym i łączące zintegrowane funkcje pomiaru stykowego oraz skanowania przenośne ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm ze zintegrowanym skanerem (SI) posiada teraz całkowicie nowy skaner RS4.

Dzięki całkowicie nowej optyce i elektronice, RS4 skanuje o ponad 60 procent szybciej niż jego poprzednia wersja, ze znacznie zwiększoną wydajnością szczególnie w przypadku pomiaru trudnych powierzchni, wykonanych m.in. z włókna węglowego lub obrabianej stali. Skaner RS4 posiada bardzo szeroką wiązkę lasera, która jest niemal dwukrotnie szersza w porównaniu z poprzednim modelem. Kolejną jego zaletą jest wyższa rozdzielczość między punktami, co pozwala wygenerować bardziej szczegółowe chmury punktów w znacznie krótszym czasie niż dotychczas.

“Nowy skaner laserowy RS4 został zaprojektowany, aby o krok wyprzedzać od kilku lat błyskawicznie rozwijającą się technologię skanowania laserowego” - powiedział Anthony Vianna, Kierownik Produktu w Dziale Ramion Pomiarowych ROMER Absolute Arm. “Pragniemy, aby nasi klienci mogli skanować więcej i szybciej, dlatego chcieliśmy zwiększyć naszą efektywność na wszystkich frontach, zachowując jednocześnie jakość, którą wyróżniał się poprzedni model skanera wśród konkurencji” - dodał Anthony Vianna.

Podobnie jak w przypadku każdego modelu ramienia ROMER Absolute Arm nie jest konieczne nagrzewanie i czasochłonna kalibracja skanera. Dłuższa odległość od przedmiotu mierzonego (stand-off) pozwala użytkownikom skanera RS4 na skanowanie na większej niż dotychczas głębokości w trudno dostępnych wydrążeniach, bez zmniejszania dokładności pomiarowej.

Skaner laserowy RS4 zostanie dołączony do każdego modelu ramienia pomiarowego ROMER Absolute Arm ze zintegrowanym skanerem (SI). Dostępny będzie również jako opcja doposażenia (retrofit) starszej wersji ramienia ROMER Absolute Arm SI dla wszystkich użytkowników, którzy pragną zwiększyć swoją wydajność pomiarową.

Ramię pomiarowe ROMER Absolute Arm SI z nowym skanerem RS4 można już zamówić na całym świecie we wszystkich lokalnych punktach handlowych i u przedstawicieli firmy Hexagon Manufacturing Intelligence. Dostawa urządzenia rozpocznie się od razu po złożeniu zamówienia.


O firmie Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomaga producentom przemysłowym rozwijać przełomowe technologie dzisiaj, a jutro – produkty zmieniające życie. Jako wiodący specjalista w zakresie metrologii i produkcji, ekspert w sondowaniu, myśleniu i działaniu dzięki zbieraniu, analizie i aktywnemu wykorzystywaniu danych zapewniamy naszym klientom pewność w zwiększaniu produkcji i wydajności przy jednoczesnym ulepszaniu jakości produktów.

Przez sieć lokalnych centrów usługowych, zakładów produkcyjnych i działań komercyjnych na pięciu kontynentach kształtujemy zmiany w produkcji, aby stworzyć świat, w którym jakość zwiększa wydajność produkcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie HexagonMI.com.

Hexagon Manufacturing Intelligence jest częścią Hexagon (Nasdaq w Sztokholmie: HEXA B; hexagon.com), wiodący globalny dostawca technologii informacyjnych zwiększających jakość i wydajność w zastosowaniach geoprzestrzennych i przemysłowych.Pobierz
 

Pobierz
 

Pobierz

Newsy w języku angielskim

>Kliknij tutaj, aby zobaczyć inne oświadczenia dla prasy w języku angielskim.Drukuj Drukuj